Začíná se stavět nový pavilon nemocnice

JIČÍNSKO – Nemocnice se má v blízké době rozrůst o nový pavilon, nejprve ale muselo dojít k demolici starého objektu. Investice se ve výsledku vyšplhá na stovky milionů korun, budova by mohla být občanům k dispozici za rok a půl.

V Jičíně mají v plánu vybudovat nový multifunkční pavilon s oddělením onkologie a laboratořemi, pacientům by měl začít sloužit v polovině roku 2023. Nejdříve ale musela být stará budova kompletně srovnaná se zemí. V pátek 28. ledna se pak uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene, celá akce pak vyjde na 320 milionů korun. Investorem je Královéhradecký kraj. „Mezi řečníky promluvil i archeolog Jiří Unger z Regionálního muzea a galerie v Jičíně, který představil unikátní nález. V loňském roce v místě stavby archeologové odhalili úlomek sošky, jehož stáří bylo odhadnuto na neuvěřitelných 7000 až 7500 let,“ dodává za město Jan Jireš.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.