ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Recidivista na veřejnosti pobodal mladíka

OLOMOUC – Policie informovala o tom, že v neděli 23. ledna přijala na linku 158 oznámení o skutečnosti, že ve Fakultní nemocnici Olomouc hospitalizovali 20letého muže s bodným zraněním v oblasti zad. Mladý muž ale policistům neřekl nic o tom, jak ke svému zranění přišel. Policisté tak museli s téměř nulovými počátečními informacemi vypátrat, co se vlastně stalo.

V neděli 23. ledna krátce před 23. hodinou přijala policie na linku 158 oznámení o tom, že ve Fakultní nemocnici Olomouc hospitalizovali pacienta s bodným zraněním v oblasti zad. Muže do nemocnice přivezla sanitka poté, co zkolaboval v autobuse olomoucké MHD. Jedny z prvních kroků olomouckých kriminalistů směřovaly do nemocnice za zraněným dvacetiletým mužem. Ten jim ale neřekl nic o tom, jak ke svému zranění přišel. Kriminalisté museli s téměř nulovými počáteční mi informacemi rozplést celý případ.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během velice krátké doby zmapovali pohyb muže před tím, než došlo k jeho zranění. Zjistili, že mladík se měl  v neděli odpoledne zdržovat ve vestibulu Autobusového nádraží Olomouc. To kriminalistům nakonec potvrdily i zajištěné kamerové záznamy, které vnesly do celého případu světlo. Zachycují průběh incidentu, při kterém dochází k fyzické potyčce mezi mladíkem a druhým mužem. K fyzickému konfliktu mělo dojít po náhodné předchozí slovní rozepři. „Díky dalším operativním poznatkům a následnému zhlédnutí videozáznamu se kriminalistům útočníka podařilo ztotožnit, do několika minut vypátrat a zadržet v budově Hlavního nádraží Olomouc,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podle ní byl zadržený muž v minulosti devětkrát soudně trestaný převážně za násilnou a majetkovou trestnou činnost. Na základě důsledného prověření a vyhodnocení získaných poznatků a informací kriminalisté již po třech dnech od incidentu obvinili 32letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Současně dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Trestní stíhání tedy probíhá ve vazbě. Muži hrozí tři roky až deset let za mřížemi.