Startuje šestý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás

BRNO – V pořadí šestý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás, ve kterém mohou obyvatelé přihlásit své nápady na zvelebení města, odstartoval. Letos je novinkou navýšení maximální částky na jeden návrh na pět milionů korun.

Až do 15. května mohou občané předkládat své nápady na zlepšení podmínek pro život v Brně. „Zdá se, že na přihlášení nápadu je do poloviny května hodně času, ale čím dříve bude váš projekt v galerii, tím dříve bude moci sbírat podporu a vy tím zvýšíte svou šanci dostat projekt až do velkého listopadového finále,“ doporučuje náměstek primátorky pro participaci obyvatel Tomáš Koláčný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přihlášení je snadné. Na webových stránkách zadáte svůj nápad, ten následně projde kontrolou a bude zveřejněn v galerii na webu. Od února poté mohou obyvatelé hlasovat pro ten nejlepší, při získání 300 to se mi líbí nebo 50 podpisů na archu mají návrhy šanci dostat se do závěrečného finále. Podmínkou je dostatečně vysvětlit přínosy pro Brňany, vejít se do maximální částky pět milionů a projekt situovat na majetku města.