Právě probíhá výběr rizikových míst, kde se bude měřit rychlost. Zapojte se!

Ilustrační foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Víte o úseku, kde kolegové řidiči často porušují předpisy? Štve vás, že nejednou ohrožují jak vaši, tak bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu?

Do konce února máte nyní možnost se zapojit do výběru rizikových míst, kde budou policisté letos v rámci akce Speed Marathon dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích. Vaše tipy můžete zaznamenat na internetové stránce prostřednictvím mapy webu Bezpečné cesty.cz. Vedle vkládání tipů na nová místa se veřejnost může podílet i na hlasování pro již označená místa. Hodnocení bude vycházet z celkového počtu hlasů.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Akce Speed marathon je preventivní akcí Policie ČR probíhající v rámci celoevropské kampaně Roadpol. V minulém roce akce probíhala 21. dubna po čtyřiadvacet hodin, a přestože bylo předem známé datum i vybrané lokality, policisté zjistili velké množství přestupků, nejvíc se jich týkalo překročení rychlosti.

Ačkoliv je akce zaměřená především na dodržování stanovených rychlostních limitů, kontroly odhalily i vozy v nevyhovujícím technickém stavu, řidiče pod vlivem návykových látek, řidiče bez zaplacených dálničních známek nebo nepřipoutané členy posádky.