Falešný americký obchodník s vínem ošálil ženu z Kroměřížska, připravil ji o 750 tisíc

KROMĚŘÍŽSKO – O téměř tři čtvrtě milionu přišla třiačtyřicetiletá žena s Kroměřížska, která se na internetu seznámila s údajným americkým obchodníkem s vínem. Peníze mu naposílala od září do poloviny ledna na různé bankovní účty. Pachateli po dopadení hrozí až 5 let ve vězení.

Podvodník ženu kontaktoval přes Messenger s tím, že se chce seznámit. Později komunikovali přes Hangouts, a to česky, místy slovensky. „Zaslanými zprávami a fotografiemi si ženu získal na svou stranu. Požádal ji, jestli by si na její adresu nemohl nechat zaslat balíček. Souhlasila. Sdělila mu, na jakou adresu má zásilku poslat. Následně jí byly na e-mail odeslány pokyny k celkem pěti platbám. Postupovala, jak bylo uvedeno, a posílala dané částky. V současnosti však nemá ani balíček ani finanční prostředky,“ popsala policejní preventistka Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena samozřejmě není první obětí podvodníků. „Ti mají různé legendy a praktiky, jak z důvěřivých lidí vylákat peníze. Vystupují pod různými identitami. Může jít o údajné americké vojáky, lékaře, právníky, námořníky, úředníky nebo umělce. Proto buďte obezřetní a dobře si rozmyslete komu a za co své peníze posíláte!“ upozorňuje Balášová.