Pevnost poznání v Olomouci zve nejen zamilované na akci Láska je věda

OLOMOUC – Láskyplný dvoudenní program u příležitosti svátku svatého Valentýna připravila Pevnost poznání v Olomouci na víkend 12. a 13. února. Organizátoři mají přichystané aktivity, které pobaví nejen zamilované. Na své si přijde celá rodina.

„V planetáriu chystáme pozorování noční oblohy a divákům představíme mezihvězdnou lásku mýtických rozměrů. Dozví se, jaké příběhy se ukrývají v jednotlivých souhvězdích, jaké vzájemné vztahy mají k sobě planety anebo jak Zeus sváděl ženy,“ pozvala na program Anna Krčmářová, koordinátorka expozice Světlo a tma.V Laboratoři poznání se uskuteční chemický workshop, ve kterém se návštěvníci přesvědčí, že pravá láska nerezaví a že za peníze ji nikdo nekoupí. V kreativní dílně to zase bude krásně vonět a účastníci si vyrobí parfém namíchaný přesně podle jejich gusta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zpestřením programu budou termokamery, které jsou v Pevnosti poznání novinkou. „Připravili jsme sérii malých pokusů u stolu. Lidé zjistí, jak moc hřejivou lásku chovají ke svému partnerovi, dítěti či mamince,“ doplnila lektorka.Chybět nebudou ani aktivity ze zvířecí říše na téma Neuvěřitelné cesty lásky. Bavit budou každého, koho zajímá, podle čeho si zvířata například vybírají svého ideálního partnera. Na závěr si návštěvníci mohou zkusit vědecký kvíz o ceny.

Účastníci programu budou mít také příležitost vidět animované české filmy pro děti, které poběží ve smyčce během víkendového programu v Pevnosti poznání. Snímky byly součástí festivalu Academia Film Olomouc (AFO) a věnují se lásce v různých podobách, ať už je to láska mezi zvířaty, lidská láska k podmořskému světu, nebo k sourozencům. „Jedná se o čtyři studentské oceňované filmy z FAMU. Dva z nich jsme v minulosti uvedli na AFO. Jmenují se Malý Cousteau a Kuku, ten u nás měl dokonce online premiéru,“ prozradil Ondřej Kazík, vedoucí programu AFO. Festival se letos koná od 26. dubna do 1. května 2022.

Akce se koná zdarma v rámci běžného vstupného do muzea. Dospělí zaplatí za čtyři expozice 145 korun, děti a senioři 115 korun.