Přistižený zloděj chtěl uniknout majiteli domu. Neměl šanci

TŘEBÍČ – Zloděje, který o víkendu kradl v třebíčské provozovně, vyrušil v pondělí při další krádeži obyvatel rodinného domu. Prchající muž skončil v rukou policistů a nyní čelí podezření ze dvou trestných činů.

Zloděj se v pondělí 7. února nad ránem vloupal v Třebíči, v části Nové Město, do rodinného domu. „Při prohledávání prostor ho vyrušil obyvatel a muž z místa začal utíkat. Obyvatel domu se za pachatelem vydal a v krátké době ho dostihl,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Chycený lapka se vzápětí ocitl v rukou přivolaných policistů. Ti následně zjistili, že třiadvacetiletý muž z Třebíčska se den předtím vloupal do provozovny ve městě. „V noci ze soboty na neděli vnikl za použití násilí do objektu v části Horka – Domky a odcizil peněženku s finanční hotovostí. Při krádeži způsobil škodu přes sedm tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Mladý muž je podezřelý z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Oba případy řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.