Muž ve Střelicích řešil dluhy výrobou marihuany. Prý konopí pěstoval na mastičky

BRNO-VENKOV – Padesátiletý muž začal ve Střelicích pěstovat konopí a sušením z něj vyrábět marihuanu, aby vyřešil svoji tíživou finanční situaci s množstvím dluhů a několika exekucemi.

Postupně nakoupil sedm speciálních boxů, v nichž ve Střelicích pěstoval více než 200 rostlin. Jeho činnost nemohla uniknout pozornosti kriminalistů i lidí z drogového prostředí, zvláště když z domu unikal typický obtěžující odér doprovázející pěstování takového množství rostlin. „Kriminalisté z územního odboru Brno venkov věnující se odhalování drogové kriminality postupně získávali další informace, které v tomto týdnu vyústily v zásah,“  uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policisté podezřelého hodně zaskočeného muže zadrželi a provedli domovní prohlídku. V pěstírně objevili 240 rostlin konopí, získali také několik kilogramů sušené marihuany a další důležité stopy. Pěstitel se snažil bránit tím, že prý rostliny používal na výrobu konopných mastí. Přiznal, že se nezákonnou činnost zabýval více než rok. Za tu dobu získal v nejméně pěti sklizních větší množství drogy. Za každou sklizeň při prodeji na drogovém trhu mohl získat částku 100 tisíc. „Podezřelý muž skončil v policejní cele. Kriminalisté na případu dále pracují,“ dodal Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video