Meteorologové varují: Do kraje se žene vichřice, může mít rychlost až 110 km/h

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, který ve čtvrtek zasáhne celou republiku. Očekávají se škody na stromech i budovách a případné komplikace v dopravě.

Přeháňky, přechodně intenzivní srážky, ojedinělé bouřky a velmi silný vítr. Takové počasí čeká region během čtvrtka, přičemž už o půlnoci vejde v platnost varování meteorologů. Výstraha s druhým, tedy vyšším stupněm nebezpečí, potrvá až do 15. hodiny, kdy lze očekávat silný jihozápadní vítr s rychlostí v nárazech kolem 70 až 110 km/h. Ten postupně poleví a do půlnoci ze čtvrtka na pátek bude platit výstraha před větrem s nejnižším stupněm nebezpečí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Meteorologové upozorňují, aby lidé zabezpečili všechny volně uložené předměty a vyhnuli se pohybu venku, především mezi stromy, v blízkosti starších budov a na horách. Kvůli silným poryvům větru a popadaným stromů hrozí komplikace v dopravě, řidiči by proto měli jet obzvlášť opatrně a sledovat dopravní zpravodajství.