Na Hradecku zasahovali hasiči u šesti bouraček, při jedné z nich se zranili tři lidé

HRADECKO – Náraz auta do větví stromu, dodávka ležící ve škarpě na boku, převrácený přívěs nákladního vozidla, nebo střet tří osobních vozidel. Nejen u těchto dopravních nehod zasahovaly hasičské jednotky během včerejšího dne.

K prvnímu zásahu došlo krátce po půl sedmé ráno. U Dohalic narazilo osobní auto do větví stromu, který těsně před něj spadl. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí zajistili místo události a odstranili strom.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krátce před půl devátou ranní na dálnici D11 u Lochenic bourala ve směru na Hradec Králové od Jaroměře dodávka s přívěsem. Dodávka ukončila svou jízdu ve škarpě, kde ležela na boku. „Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic místo nehody zajistili, nikdo nebyl zraněn. O vyproštění dodávky se postarala specializovaná firma,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Hradci Králové došlo krátce před jedenáctou hodinou dopolední ke střetu osobního vozidla Volvo a dodávky Opel. Na místo nehody do Kladské ulice přispěchali profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla a v místě museli usměrňovat dopravu. Jednoho zraněného převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

V Novém Městě nad Cidlinou silnici č. 36 vedoucí na dálnici D11, krátce před druhou hodinou odpolední, zablokoval převrácený přívěs náklaďáku. Vozidlo sjelo částečně do příkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Při bouračce nedošlo k žádnému zranění. Auto musela vyprostit specializovaná firma.

K dalším dvěma nehodám došlo přímo v královéhradecké metropoli. První z nich se stala krátce před půl třetí odpoledne v ulici Československé armády. Zde bohužel došlo ke srážce osobního auta s člověkem. Ten byl poté v péči záchranářů.

Těsně před půl pátou odpoledne ve Slatinské ulici bylo zapotřebí profesionálních hasičů z centrální stanice u nehody tří osobních vozidel. „Hasiči se zpočátku postarali o tři zraněné osoby, poté si je převzala do péče posádka zdravotnické záchranné služby. Jednotka zabezpečila havarovaná vozidla, zajistila je proti vzniku požáru a usměrňovala dopravu,“ říká k události mluvčí hasičů. Vozidla byla poté naložena na odtah, jednotka uklidila silnici, která byla pak už plně průjezdná.