Osmatřicetiletý muž zkolaboval na sjezdovce, na místo museli letečtí záchranáři

foto: Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – K události došlo v pátek v odpoledních hodinách na sjezdovce na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou. V blízkosti pohybující se lyžaři, viděli k čemu došlo a okamžitě zavolali na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby. Pomocí operátorů linky zahájili základní neodkladnou resuscitaci.

Krátce poté na místo přispěchali záchranáři Horské služby, ti sebou měli automatizovaný externí defibrilátor. „Jeho prostřednictvím podali v průběhu resuscitace několik léčebných výbojů, které nakonec vedly k obnově účinné srdeční činnosti nemocného,“ říká mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák. Na místě už také byli záchranáři z Temného Dolu, velmi brzy byl na místě vrtulník zdravotnické záchranné služby.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Svědci události a Horská služba odvedli skvělou práci, na kterou navázali zdravotníci. Jelikož u muže přetrvávala porucha vědomí, museli jej záchranáři uvést do umělého spánku, s využitím léků a přístrojů stabilizovali jeho životní funkce. Poté byl muž letecky transportován do královéhradecké fakultní nemocnice na specializované kardiologické pracoviště.