Ranní provoz ve Zlíně ochromila nehoda před Baťovou vilou

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – Komplikace v dopravě hned na začátku nového pracovního týdne museli přečkat mnozí Zlíňané, především pak ti, kteří cestovali MHD z Jižních Svahů. „V důsledku havárie osobního automobilu v Gahurově ulici a následného vyšetřování dopravní nehody byla trasa ze sídliště do centra města pro trolejbusy bez alternativního pohonu téměř dvě a půl hodiny neprůjezdná,“ informoval mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Řidič osobního auta narazil dnes po šesté do sloupu na Gahurově ulici, poblíž Baťovy vily. Na místo vyjeli hasiči ze zlínské stanice. „Po příjezdu velitel zásahu potvrdil náraz vozidla do sloupu, při němž řidič utrpěl zranění. Hasiči muži poskytli první předlékařskou pomoc. Posádka zdravotnické záchranné služby řidiče na místě ošetřila a následně odvezla do krajské nemocnice k dalšímu vyšetření,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během havárie došlo k velkému úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Ti posléze zajistili místo nehody a usměrňovali dopravu. „Na závěr pomohli hasiči s naložením auta na odtahový vůz a uklidili vozovku od použitého sorbentu a úlomků z vozidla. Okolnosti a příčina havárie jsou v šetření Policie ČR,“ dodala Javoříková.

Kolona z Jižních Svahů stála už od Billy

Nehoda způsobila velkou komplikaci nejen řidičům, ale i trolejbusům sjíždějícím ze sídliště, které nebyly vybaveny dieselagregátem. Pro ty byla trasa zcela uzavřena. Dotklo se to linek 6, 8, 9 a 10. Navíc se ve směru z Jižních Svahů vytvořila kolona vozidel, dosahující v jednu chvíli až areálu nákupního centra Billa.

Oproti pravidelnému jízdnímu řádu dosáhlo zpoždění v jednom případě 29 minut, jindy šlo spíš o 10 až 15 minut. „Náš dispečer byl na místě blokované komunikace, dva dispečeři organizovali dopravu z dispečinku. Jednoho dispečera jsme vyslali s náhradním autobusem, aby jezdil kyvadlově z točny Středová na Školní a přes zastávku Náměstí Míru zpět na sídliště. Trolejbusy linky 6 z Otrokovic se mimořádně otáčely v centru Zlína kolem kostela, linka 8 od Baťovy nemocnice se místo na sídlišti otáčela u Sportovní haly,“ popsal situaci vedoucí dispečer Jan Tesař.

Znovu pod trolejemi mohly začít v Gahurově ulici ve směru do centra trolejbusy projíždět v 8.30. Provoz MHD se pak postupně začal vracet k běžným jízdním řádům. „Komplikace v dopravě našich cestujících v tomto citlivém čase nástupů do zaměstnání nebo začátků školního vyučování nás velmi mrzí a omlouváme se. Nepříznivé následky námi nezaviněné neprůjezdnosti Gahurovy ulice jsme se snažili v co největší míře v rámci dostupných kapacit zmírnit,“ řekl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje