Řidiči, blížící se uzavírka potrvá až do konce roku

HRADEC KRÁLOVÉ – Denně se tudy pohybují tisíce řidičů i chodců, uzavření důležitého dopravního uzlu bude proto znamenat nemalé komplikace. Díky tomu se ale podaří celkovou rekonstrukci dané křižovatky urychlit.

V polovině března bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce křižovatky Fortna pod schodištěm Bono Publico. Daná oblast bude kompletně uzavřena od dubna až do konce tohoto kalendářního roku, díky tomu se podaří práce nejen uspíšit, ale dojde také ke snížení nákladů. Nynější křižovatka by se měla přeměnit na kruhový objezd, úprav se dočká také vjezd do kasáren či sjezd u soudu. Celá rekonstrukce bude město stát okolo dvaapadesáti milionů korun. „Výsledkem má být nejen zkvalitnění veřejného prostoru, ale především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v této oblasti. Prosím proto veřejnost, aby k této akci přistupovala s trpělivostí a respektovala nastavené objízdné trasy,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.