Policejní kontrola znovuotevřeného klubu odhalila desítky podnapilých mladistvých

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí policisté zareagovali na stížnosti z předminulého víkendu, které souvisely se znovuotevřením známého klubu v Českých Budějovicích. Opakované stížnosti obyvatel z okolí klubu i projíždějících řidičů hovořily o skupinách podnapilých, zcela zjevně mladistvých osob, rušících noční klid, znečišťování parčíku v okolí klubu a hazardním vstupování podnapilých osob do vozovky.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, policisté na uplynulou sobotu naplánovali společně s pracovníky sociálně právní ochrany dětí a Krajskou hygienickou správou kontrolu klubu. „Dvě hodiny po otevření diskotéky policisté zkontrolovali bezmála sto mladistvých a nezletilých osob. Pod vlivem alkoholu byla zjištěna jedna nezletilá osoba a třicet mladistvých osob. Výjimkou nebyla ani dechová zkouška s výsledkem jeden a půl promile alkoholu v dechu,“ popsal Matzner.

Kontrola znovuotevřeného clubu odhalila desítky podnapilých mladistvých (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté museli tyto podnapilé nedospělé osoby předat zákonným zástupcům za přítomnosti sociálních pracovníků. „Reakce některých rodičů byly překvapivé, jejich děti totiž nahlásily víkendové přespání u kamarádů… O návštěvě clubu nepadla žádná zmínka,“ zkonstatoval policejní mluvčí.

Policisté budou v podobných kontrolách pravděpodobně pokračovat v celém městě.