U čtyř nehod bylo zapotřebí hasičů, na jedno z míst musela záchranka

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Lázně Bělohrad)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet dvou osobních aut na křižovatce, vozidla, která ukončila svou jízdu převrácením se na střechu, nebo náraz do rampy trafostanice. U těchto situací bylo zapotřebí během včerejšího dne profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek.

Na Hradecku se staly dvě bouračky. Přímo v královéhradecké metropoli u křižovatky ulic Pilnáčkova a Buzulucká se střetla dvě osobní vozidla. Na místo krátce před půl jedenáctou dopolední přispěchali místní profesionální hasiči z centrální stanice. Jednotka zajistila místo události a uvolnila křižovatku. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K další nehodě došlo na silnici č. 327 mezi Chlumcem nad Cidlinou a Nepolisy, kde havarovalo osobní auto, které svou jízdu ukončilo mimo silnici a bylo převrácené na střeše. K místu události, ke které došlo krátce před půl devátou večerní, dorazili profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Jednotky nabourané auto převrátily a vytáhly ho zpátky na silnici, u vozidla odpojily raději autobaterii. Bylo velkým štěstím, že se při nehodě nikdo nezranil.

Na Jičínsku se stala jedna dopravní nehoda. Krátce před čtvrtou hodinou odpolední došlo v Lázních Bělohrad k bouračce osobního auta Škoda, které narazilo do rampy rozvodny. „Jednu zraněnou osobu měli v péči zdravotničtí záchranáři. K poškození objektu trafostanice nedošlo, hasiči zabezpečili vůz a kontrolovali, jestli nedochází k úniku kapalin. Místo zásahu si následně po zajištění převzali policisté,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic.

K jedné nehodě došlo také na Trutnovsku. V Horní Brusnici, krátce před pátou hodinou ranní, bouralo osobní auto, které poté zůstalo převrácené na střeše. Královédvorští profesionální hasiči vozidlo zajistili a zkontrolovali, jestli z něj neunikají pohonné hmoty, poté bylo místo předáno policistům k vyšetřování. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.