Z Brna do Vídně vyrazil mimořádný vlak, pravidelná linka je v jednání

Foto: MMB

BRNO – Představitelé města a kraje spolu se zástupci Ministerstva dopravy a Českých drah společně vyrazili mimořádnou vlakovou linkou z Brna na vídeňské letiště, aby jednali se svými rakouskými protějšky o pravidelné lince. Vlak dorazil do cílové destinace za hodinu a 49 minut a jel průměrnou rychlostí 140 kilometrů za hodinu.

Brno v loňském roce ohlásilo, že chce zřídit přímou vlakovou linku mezi brněnským hlavním nádražím a vídeňským letištěm. Z toho důvodu dnes zástupci podnikli pilotní jízdu, aby podepsali společnou deklaraci a stanovili další nezbytné kroky, které je nutné podniknout před zřízením vlakového spojení. Mimořádný vlak zajistila společnost Gepard Express, na českém území dosáhl rychlosti 160 kilometrů za hodinu, na rakouském 120. Celková doba jízdy byla hodina a 49 minut, stroj krátce zastavil v Břeclavi a Vídni Stadlau.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Radní chtějí, aby první vlak z Brna do Vídně vypravili v dubnu tohoto roku. Jejich cílem je zajistit až šest přímých spojení denně. „Přímé vlakové spojení není zásadní pouze pro pohodlí obyvatel Jihomoravského kraje, kterým se sníží doba cestování při dovolených. Pomůže také nárůstu turistického ruchu v našem regionu, protože vídeňské letiště je klíčovým uzlem pro cesty do Brna, města veletrhů a inovací, a do Jihomoravského kraje, jenž nabízí široké spektrum turistických destinací,” komentuje Jiří Crha, radní pro dopravu Jihomoravského kraje. Cesta by podle předpokladů mohla trvat hodinu a čtyřicet minut se zastávkami v Břeclavi a v centru Vídně. Na hlavní vídeňské nádraží vlak nebude s největší pravděpodobností zajíždět z kapacitních a časových důvodů.