Usedl za volant bez řidičáku. Svou jízdu ukončil nárazem do trafostanice a přitom se zranil

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – K bouračce došlo, o půl páté odpoledne, toto pondělí ve Štefánikově ulici v Lázních Bělohrad. Proč čtyřiadvacetiletý mladík boural a další okolnosti nehody jsou nyní předmětem vyšetřování jičínských dopravních policistů.

„Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do nakládací rampy u trafostanice. Řidiče si do dvé péče převzali lékaři a převezli ho k dalšímu ošetření do nemocnice,“ říká mluvčí policistů Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalším šetřením zjistili policisté, že šofér vozidla Škoda Fabia nevlastní řidičský průkaz. Jelikož bylo auto po bouračce značně zdemolováno, tak byl odebrán jeho technický průkaz. Škoda, kterou hříšník napáchl byla vyčíslena na zhruba 45 tisíc korun.

Policisté upozorňují:

  • Stále více řidičů, zejména z řad mladé generace, se domnívá, že pořizování řidičského průkazu je zbytečným přežitkem a drahou záležitostí. Pokud však někdo kalkuluje s výraznou úsporou finančních prostředků za absolvování autoškoly, jsou to jen velmi krátkozraké počty.
  • Řidiči neřidiči se totiž do dopadení vystavují možnému postihu ve formě trestu odnětí svobody, kdy mohou až na jeden rok pobýt v některé z českých věznic. Dále jim pak hrozí trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel až na dobu dvou let, a v neposlední řadě též peněžitý trest v řádu desetitisíců. Přistižený neřidič si tak může být jistý, že jízda bez patřičného řidičského oprávnění se mu opravdu nevyplatí.