Už víme kdo kradl na hřbitově. Zloděje zachytila kamera

Krádež výzdoby na hřbitově Zdroj:Pixabay
CHRUDIM – Minulý rok se na jednom z hrobů na hřbitově U Kříže začala opakovaně ztrácet výzdoba. Majitelka hrobového místa oslovila v prosinci městskou policii s žádostí o pomoc.
 
Jako odstrašující případ už loni policie uveřejnila dva články o krádežích na hřbitově ve Škroupově ulici. Dopustila se jich žena z Chrudimi, přiznala se a zaplatila pokutu v řádu tisíců korun. Koncem roku začali bohužel strážníci řešit další podobný případ. Postup chrudimských strážníků byl poté stejný, jako u předešlých případů. V blízkosti hrobu byla umístěna fotopast a na hřbitově zvýšena hlídková činnost,” sdělil vrchní strážník městské policie Lukáš Dvořák. 
 
Od 7. prosince do 11. ledna tohoto roku bylo na sledovaném hrobě na hřbitově U Kříže zaznamenáno pět případů krádeží. Za pomoci snímků z fotopasti  vytipovali muže. Následně se na místo umístila mobilní kamera, díky které je tento muž opakovaně zachycen při krádeži. Navíc je vidět, jak znečišťuje prostředí hřbitova. Drobný plastový odpad ze svého hrobu odhazoval mezi hroby v okolí.
 
Strážníci od místních lidí zjistili, o koho jde, a kontaktovali podezřelého v místě bydliště. V ústním i písemném podání uvedl, že z hrobu odnesl pouze prázdný obal od svíčky, ale nic neukradl. Vše tvrdil i přes to, že mu byl předložen důkaz z kamery. Muž musí své jednání vysvětlit přestupkové komisi, které celý materiál policie postoupila.