VIDEO: V Bohunicích ukradli seniorovi kartu a vybrali 45 tisíc. Policie hledá páreček podvodníků

zdroj: Policie JMK

BRNO – Podvodníci používají nejrůznější metody, aby hlavně co nejjednodušeji získali jakýkoliv finanční prospěch. Často se snaží působit na city. Ty pak především míří na starší lidi, kteří se pro svou důvěřivost stávají často jejich obětmi.

V Brně-Bohunicích byl začátkem února takto ošizen čtyřiasedmdesátiletý muž. Okradl ho povedený páreček zlodějů, který s mapou v ruce na parkovišti u obchodu prý potřeboval akutně poradit s cestou do nedaleké porodnice. Dvojice, která při konverzaci střídala různé zahraniční jazyky, přitom vstřícnému seniorovi nenápadně odcizila platební kartu. Když se mu zažitá situace cestou domů v hlavě rozležela, bylo již pozdě. Podvodníkům se během několika minut podařilo z bankomatu vybrat 45 tisíc korun. Naštěstí zareagovala banka, která po upozornění důchodce odcizenou kartu bleskově zablokovala. Právě ve chvíli, kdy s ní zloději chtěli v prodejně s elektronickou zaplatit drahý mobilní telefon. Jakmile se ale ukázaly problémy s placením, z místa překotně odjeli. „Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen pohyb podezřelých osob. Podle nich pak například zjistili, že pachatelé seniorův PIN kód jen krátce před krádeží zřejmě nenápadně okoukali při placení v jednom z obchodů. Pohybovali se v červeném automobilu značky Opel Corsa s polskou registrační značkou. Pokud někoho z povedené dvojice na kamerovém záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.