Další město vyjadřuje solidaritu, na budově visí ukrajinská vlajka

TRUTNOVSKO – Královédvorští sledovali dění na Ukrajině dlouhodobě, loni totiž začali spolupracovat s jednou obcí v Zakarpatské oblasti. Jako vyjádření solidarity vyvěsili před magistrát ukrajinskou státní vlajku.

Město Dvůr Králové nad Labem vyvěsilo v reakci na současné dění na Ukrajině na budovu městského úřadu ukrajinskou státní vlajku. Zástupci města tak chtějí vyjádřit podporu a solidaritu obyvatelům této země, lidé mohou pomoci lidem zasažených válkou prostřednictvím humanitárních sbírek organizace „Člověk v tísni“ nebo „Charita České republiky“. „Vedení města sleduje situaci na Ukrajině dlouhodobě, a to i proto, že začalo na konci loňského roku projektově spolupracovat s ukrajinskou obcí Buštyno, která se nachází v Ťačivském okrese Zakarpatské oblasti. V současné době je připravena smlouva o vzájemné spolupráci s nově vzniklým spolkem obcí Územní sdružení Buštyno (Buštynská hromada), která bude předložena ke schválení na březnovém zasedání zastupitelstva,“ dodává za město Miroslava Kameníková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.