Hejtmanství zaslalo na Ukrajinu dopis s nabídkou pomoci

Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jménem hejtmana Zlínského kraje byl dnes po poledni odeslán oficiální dopis partnerské Lvovské oblasti na Ukrajině s nabídkou pomoci. Aktuální situace na Ukrajině dnes byla také tématem na zasedání krizového štábu Zlínského kraje.

Jak ujistil hejtman Radim Holiš, snahou kraje je postupovat v souladu s vládou a ústředním krizovým štábem. „V tuto chvíli prověřujeme možnosti v našem území, například volné kapacity ubytování. Pokud přijde žádost o pomoc z našeho partnerského regionu, budeme informovat Ministerstvo zahraničních věcí tak, aby byla případná pomoc maximálně koordinovaná za celou Českou republiku. Na případné požadavky vlády směrem na kraje budeme připraveni,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zlínský kraj navázal spolupráci s Ukrajinou, konkrétně se Lvovskou oblastí, v roce 2006, v roce 2013 následovala dohoda o spolupráci mezi hospodářskými komorami. Jako symbol solidarity a podpory vyvěsilo hejtmanství včera před budovou krajského úřadu ukrajinskou vlajku.