Nová aplikace upozorní občany, kdy proběhne úklid silnic

Čištění silnic Zdroj:Pixabay

SVITAVY – Od příštího pondělí začne probíhat blokové čištění ulic ve městě . Práce potrvají až do 6. května tohoto roku. Díky nové aplikaci mohou od minulého roku občané sledovat, kdy se budou jednotlivé silnice čistit. Registrovaným uživatelům dokonce připomene termín čištění dopředu.

„Jako každý rok, i letos na jaře bude ve Svitavách organizováno blokové čištění ulic po zimním období. Na nezbytně nutnou dobu bude tedy postupně omezeno stání v čištěných lokalitách,“ objasnila tisková mluvčí Kateřina Kotasová. I přes dopravní značky na ulicích zůstávají stát na některých místech zaparkovaná auta. Znemožňují tím provedení kvalitního úklidu a dopouští se přestupku.

Obyvatelé města mohou od loňského roku využívat stránky svitavy.cisteniulic.cz., na kterých najdou přehlednou mapu a lehce si dohledají termín ulice. Po zaregistrování aplikace upozorní, kdy se čištění blíží. A to podle vlastní volby, od jednoho týdne dopředu až po dvě hodiny před začátkem úklidu. Uživatelé dostanou upozornění emailem zdarma nebo SMS zprávou, kdy notifikace stojí tři koruny. Upozornění lze nastavit i pro více lokalit.