Plameny se šířily domkem zaskládaným haraburdím, jeden muž skončil v nemocnici

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Plameny vyhnaly ven majitele domku v zahrádkářské kolonii v Dobroticích na Kroměřížsku. Požár se rychle šířil prostorem s haldami uskladněných věcí, které znesnadňovaly práci hasičům. Informovala o tom mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

K požáru vyjelo dnes dopoledne šest jednotek hasičů. „V době požáru se uvnitř domu nacházel uživatel, který před ohněm utekl ven do bezpečí. Při tom se zranil. Zranění muže si vyžádalo ošetření a následný převoz posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice,“ sdělila Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Průzkumem hasiči zjistili, že požár začal v obývacím pokoji. Ten se rychle šířil a zasáhl i mezistropní konstrukci. Plameny hasiči zlikvidovali dvěma útočnými proudy vody a do hodiny měli vše pod kontrolou. „K rychlejší a efektivnější likvidaci požáru ve střešním prostoru použili hasiči zařízení COBRA,“ doplnila mluvčí.

Po uhašení požáru práce neskončila. Muž, žijící v domku, byl bohužel velký sběratel. „Objekt byl plný různých věcí jako například novin, časopisů, oblečení a krabic. Ty značně komplikovaly samotný zásah uvnitř zakouřeného objektu. Hasiči tak v dýchací technice měli problém se v domě pohybovat a některými místy vůbec projít,“ popsala Javoříková. Postupně museli vynést ven velké množství uskladněných věcí a ty prolít vodou.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. „Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při užívání tepelného spotřebiče. Škoda je předběžně vyčíslena na sto tisíc korun. Uchráněné hodnoty na majetku jsou odhadnuty na jeden milion korun,“ uzavřela Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje