VIDEO: Celníci našli na tržnici v Hatích padělky v hodnotě 3 milióny

foto: Celní správa pro JMK

ZNOJMO – Padělané zboží v hodnotě převyšující tři milióny korun zajistili jihomoravští celníci na tržnici v Hatích na Znojemsku.

Minulý víkend provedli celníci řadu kontrol stánkového prodeje se zaměřením na nabídku zboží, které porušuje některá práva duševního vlastnictví. Kontrolní akce s názvem JEZERO se uskutečnila na několika vybraných příhraničních tržnicích České republiky. Jihomoravským celníkům vypomohli kolegové z Jihlavska a Zlínska. Celkem se do akce na Hatích zapojilo 22 celníků. Na stáncích zajistili 722 kusů převážně textilního zboží, menší množství opasků a parfémů, které byly neoprávněně označeny logy známých světových výrobců. Prodejní cena originálů by dosáhla hodnoty 3360000 korun. „V řadě případů bylo komplikované ověřit skutečného prodejce padělaného zboží, poněvadž ti se snaží od stánků utéct, a navíc ne všechny tyto provozovny bývají řádně označeny. Nepoctivým obchodníkům tak hrozí nejen postih za skladování, nabídku a prodej padělků, ale také za provozování živnosti v rozporu s příslušnými právními předpisy,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.