Jihočeský kraj pošle Ukrajině zdravotnický materiál za 7 milionů korun

JIHOČESKÝ KRAJ – Zdravotnický materiál za zhruba sedm milionů korun pošle na pomoc válkou zmítané Ukrajině Jihočeský kraj. Věci zaměřené převážně na poskytování akutního ošetření raněných, takzvaný traumamateriál, svážely v pondělí do krajského skladu auta z jihočeských nemocnic, aby je bylo možné na Ukrajinu poslat co nejrychleji.

V pondělí 28. února to potvrdil hejtman Martin Kuba s tím, že situace v zemi se, bohužel, zhoršuje. Kraj podle Kuby na Ukrajinu konkrétně pošle například infuze, infuzní sety, kanyly, škrtidla, obvazy či materiál proti popáleninám.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Zprávy z posledních hodin, jak zesilují ruské útoky, naznačují, že bude mnohem více zraněných, než se původně předpokládalo. Proto je tam nutné dostat zdravotnický materiál co nejrychleji. Využili jsme toho, že kraj je vlastníkem jihočeských nemocnic a věci pro Ukrajinu se nám podařilo nashromáždit prakticky během jednoho odpoledne. Nyní hledáme nejkratší cestu, jak je do východoevropské země dopravit. Komunikujeme kvůli tomu s ukrajinskou ambasádou v ČR, která je schopna převoz do země v co nejkratším čase zajistit. Naší prioritou je, aby byl materiál již zítra, tedy v úterý, na cestě do oblastí, kde jej nejvíce potřebují,“ nastínil hejtman.

Jihočeský kraj nemocnicím děkuje za opravdu velké množství potřebného materiálu, který dokázaly v rekordně krátkém čase nashromáždit a věnovat na pomoc Ukrajině bez ohrožení kvality péče o obyvatele Jihočeského kraje.

zdroj: kraj-jihocesky.cz