Opilý řidič kličkoval noční Prahou v autě s proraženými koly

Zdroj: Městská policie hlavního města Prahy

PRAHA – S alkoholem v krvi se rozhodl čtyřiapadesátiletý muž sednout do auta a vyjet do noční Prahy. Problémy neměl jen s koordinací, ale i s autem, které mělo proražené dvě pneumatiky. O případu dnes informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Podivné jízdy v poslední únorové neděli si nešlo nevšimnout. Zelená škodovka blokovala celý jízdní pruh v Kolbenově ulici a ke všemu měla poškozená kola na levé straně. „Hlídka za autem zastavila, protože chtěla řidiči nabídnout pomoc. Jakmile se ale strážník k autu přiblížil, řidič se rozjel, ale plynulou se jeho jízda nazvat opravdu nedala. S rozsvícenými majáky za ním vyrazili i strážníci,“ uvedla Seifertová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič z auta vystoupil a bylo na první pohled zřejmé, že má po požití alkoholu potíže s koordinací a mluvením. Před hlídkou několikrát i upadl. „Množství alkoholu nebyl schopen upřesnit, jen řekl, že byl na oslavě narozenin. Nadýchal téměř 2 promile,“ doplnila mluvčí s tím, že pro podezření ze spáchání trestného činu si muže převzala státní policie.