Jindřichův Hradec poskytne finanční dar Ukrajině i ukončí partnerství s ruským Krasnoufimskem

Město ukončí partnerství s ruským městem Krasnoufimsk (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Rada města na svém pondělním jednání souhlasila s poskytnutím finančního daru Ukrajině ve výši 250 000 korun. Poskytnutí daru musí ještě schválit zastupitelstvo, které se mimořádně sejde v pondělí 7. března. Současně rada města souhlasila s ukončením partnerství mezi městy Jindřichův Hradec a Krasnoufimsk. I tuto záležitost ještě musí potvrdit zastupitelé.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, krok města Jindřichův Hradec spočívající v poskytnutí finančního daru ve výši 250 000 korun Ukrajině souvisí s vojenskou agresí Ruské federace vůči tomuto státu, která probíhá právě v těchto dnech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Nyní je již zřejmé, že ukrajinská vláda a lid oproti předpokladům statečně odolává mohutné vojenské invazi svého východního souseda, Ruské federaci. Stejně tak je zřejmé a čelní představitelé Ukrajiny to opakovaně prostřednictvím médií a sociálních sítí deklarují, že Ukrajina v tuto chvíli potřebuje zejména finanční a vojenskou pomoc. Ta je jim již nyní hojně poskytována většinou evropských států a států Severoatlantické aliance, České republiky nevyjímaje. Dar navrhuje rada města poskytnout prostřednictvím Velvyslanectví Ukrajiny v Praze na jimi zřízený účet,” sdělila Čermáková.

Město ukončí partnerství s ruským městem Krasnoufimsk

„Souhlas s ukončením partnerské smlouvy s městem Krasnoufimsk chápeme jako výraz nevůle a neochoty udržovat vztahy s municipalitou, která je součástí útočícího státu bezprecedentně porušujícího mezinárodní právo,” řekla mluvčí jindřichohradecké radnice.
Spolupráce s Krasnoufimskem byla oficiálně schválena usnesením zastupitelstva  v listopadu roku 2015. „Nutno dodat, že o partnerství šlo pouze na papíře, reálně nebylo nikdy naplňováno,” dodává Čermáková.