Budeme připraveni jednat operativně, říká starosta

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Lidé se mohou zapojit do materiální sbírky, kterou vyhlásilo město na podporu obyvatel Ukrajiny. Sama radnice přispěje finanční částkou na zakoupení věcí, které jsou momentálně nejvíce zapotřebí.

Město Dvůr Králové nad Labem se rozhodlo vyhlásit materiální sbírku za účelem poskytnutí humanitární pomoci lidem z Ukrajiny. Lidé mohou přinášet věci, které jsou momentálně nejvíce zapotřebí, jedná se o prací prášky, ložní prádlo, matrace, deky, pleny, trvanlivé potraviny nebo potřeby pro osobní hygienu. Prostory městského úřadu jsou zájemcům k dispozici každý všední den do šesti hodin do večera, v pátek pouze do pěti. Nashromážděné předměty budou následně dopraveny na Ukrajinu. „Jako město poskytneme dvacet tisíc korun na nákup materiální pomoci. Tato částka je maximální, kterou může schválit rada města. Situaci budeme nadále sledovat a budeme připraveni operativně jednat, pokud bude třeba další pomoc,“ říká starosta města Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.