Městská knihovna Blansko pořádá sbírku mobilů pro ukrajinské uprchlíky

ilustrační foto

BLANSKO – Městská knihovna Blansko se zapojila do iniciativy Vodafone a pořádá sbírku mobilů pro ukrajinské uprchlíky, do které se může zapojit každý, bez ohledu na to, jakého má mobilního operátora.

Máte doma jakýkoliv plně funkční mobilní telefon, který už nebudete potřebovat? Mohl by se hodit uprchlíkům z Ukrajiny, kteří zůstali bez možnosti spojit se se svými blízkými nebo zavolat si na úřady a vyřídit si vše potřebné. Mobily můžete i s nabíječkou nosit do blanenské knihovny, ale jen do pondělí 7. 3. do 14:00 hodin. Odevzdané mobily opatří Vodafone předplacenou SIM kartou v hodnotě 500 Kč a prostřednictvím neziskových organizací předá ukrajinským uprchlíkům, kteří už dorazili nebo v následujících dnech dorazí do bezpečí v České republice. Každý z odevzdaných telefonů se uvede do továrního nastavení, tedy se odborně smažou veškerá data a opatří se novou předplacenou SIM kartou. „Děkujeme, že pomáháte,“ napsala knihovna na své stránce. Můžete také přinést svůj přístroj společně s nabíječkou na jakoukoliv prodejnu Vodafonu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.