První byty v Českých Budějovicích dostanou přednostně zdravotně postižení

První byty v Českých Budějovicích dostanou přednostně zdravotně postižení (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Skupina pěti neslyšících ukrajinských uprchlíků přijíždí do Českých Budějovic. Jedná se o ženy a dvě děti, které jsou v kontaktu s českou komunitou neslyšících, jež jim zorganizovala pomoc.

„Dorazí k nám ve čtvrtek v dopoledních hodinách a přes českého zástupce spolku neslyšících je s nimi ve spojení naše koordinátorka pro neziskové organizace a oddělení krizového řízení,“ sdělil primátor Jiří Svoboda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Ke komunikaci s nimi budeme využívat tlumočnici do českého znakového jazyka, kterou město řadu let zaměstnává. Pro tuto skupinu máme připraveno ubytování v jednom z patnácti vyčleněných bytů pro ukrajinské uprchlíky. Vedle toho řešíme i další možnosti, jak jim pomoci. Velkou oporu jim poskytne budějovická komunita neslyšících. Dobrou zprávou je, že i další maminku s postiženým dítětem se nám také podařilo ubytovat. Stejně tak paní ve vysokém stupni těhotenství s dcerou je už zabydlená. Aktuálně víme o dalších rodinách, které přijíždějí a kontaktují nás. Snažíme se přednostně vyjít vstříc lidem s handicapem, těhotným ženám a seniorům. Zatím se daří využívat také pomoc nabízenou občany v jejich soukromých ubytovacích kapacitách. Všem za jejich empatii, pomoc a humánní gesto velice děkuji,“ dodal primátor.

Ještě před pár dny se byty teprve připravovaly. Nyní se již zabydlují. Potřebné vybavení bytů využívá město také díky spolupráci s Nábytkovou bankou Jihočeského kraje a Potravinovou bankou Jihočeského kraje.

zdroj: c-budejovice.cz