Rožnov pošle peníze Ukrajině, nasvítil také most přes Bečvu v ukrajinských barvách

Foto: Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město schválilo finanční pomoc válkou zasažené Ukrajině ve výši 140 tisíc korun, peníze připravuje také zastupitelstvo. Jako projev solidarity Rožnov nasvítil most přes řeku Bečvu v barvách ukrajinské vlajky.

Rada města na svých dvou zasedání jednala o pomoci Ukrajině. „Zvažovali jsme jaké máme možnosti, tak aby byla pomoc nejefektivnější. Budeme postupovat v souladu s naší vládou a plnit pokyny, které budou postupně přicházet, tak aby byla pomoc koordinovaná. Nyní jsme se rozhodli pro finanční pomoc. Finanční obnos ve výši 120 000 Kč darujeme skrz 6 sbírek, které organizuje ADRA, Člověk v tísni, Post Bellum, Český Červený kříž, Armáda spásy a Charita pro Ukrajinu. Částka 20 000 Kč bude zaslána na speciální účet ukrajinské ambasády v ČR, který je zřízen pro účely nejnaléhavější pomoci pro obranu Ukrajiny,“ popsal aktuální situaci starosta města Jiří Pavlica.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zastupitelé města jednají o přípravě vyššího finančního daru na pomoc Ukrajině. Město jako výraz podpory nasvítilo velmi frekventovaný most přes Bečvu, který se nachází u křižovatky u Janíka. Po většinu času svítí v bílých barvách, nyní se však každý večer rozzáří v modro-žluté kombinaci národních barev Ukrajiny. V uplynulých dnech také proběhla materiální sbírka, město zřídilo email pomoc@roznov.cz, na který se můžou obrátit lidé s nabídkou pomoci.