Další pomoc Ukrajině: město zřídí informační kampaň v MHD, vznikne nábytková banka

Zdroj: Twitter

BRNO – Na svém mimořádném zasedání radní schválili další pomoc ukrajinským uprchlíkům. Na nově zřízenou webovou stránku upozorní kampaně v městské hromadné dopravě, uvolní se tři byty pro případné ubytování a na brněnském výstavišti vznikne nábytková banka.

V nejbližší době se v MHD objeví kampaň, která bude upozorňovat na webové stránky, kde se lidé prchající z Ukrajiny dozví veškeré informace. Výhodou je, že jsou přeloženy do ukrajinštiny. Dále se vyčlení tři byty na Nerudově 7 a 9, které jsou určeny na přestavbu na zdravotnické zařízení. Než k tomu dojde, město je schopno je přestavět na případné ubytování. Celkové náklady činí 300 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při chystání bytů pro dlouhodobější bydlení Ukrajinců se zjistilo, že chybí nábytek. Z toho důvodu spustí Brno od dnešního dne nábytkovou banku v pavilonu G1 na brněnském výstavišti. „Do ní bude moci široká veřejnost nebo firmy přivézt využitelný nábytek jako postele, rošty, matrace, židličky, stoly, komody nebo kuchyňské linky. Stále jsou žádané i spacáky nebo karimatky,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Současná nábytková banka totiž zeje prázdnotou a je v nevyhovujících prostorách. Od dárců bude nábytek přebírat pracovník SAKO Brno každý den od 12 do 18 hodin.