Mladý bezdomovec ve Zlíně okrádal děti, seniory i hendikepované. Hrozí mu až 10 let

Ilustrační foto: Shutterstock

ZLÍN – Až na 10 let ve vězení může skončit teprve osmnáctiletý mladík ze sousedního státu. Ten se měl podle policie dopustit minimálně 10 loupeží ve Zlíně a Otrokovicích. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž se od poloviny září až do začátku listopadu loňského roku zaměřoval hlavně na seniory a hendikepované muže, které nečekaně napadal. „K prvnímu případu došlo ve Zlíně na ulici Soudní, kde zaútočil na patnáctiletého chlapce, kterého chytil pod krkem a vyhrožoval mu zabitím, když mu nedá svůj mobilní telefon a značkovou obuv, kterou měl chlapec na sobě. Chlapec mu ze strachu všechny požadované věci vydal. V dalších několika případech obral většinou seniory o peněženky, které jim bez jejich vědomí vzal z kapes oděvů. V jiných případech neváhal použít násilí nebo pohrůžku násilím za použití nože,“ popsala Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté mladého muže bez domova zadrželi v polovině listopadu, krátce po poslední loupeži. Po výslechu putoval do cely a posléze do vazby.

Komisař kriminální policie proti němu nyní podal návrh na podání obžaloby, a to za loupež a také za krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodala Kozumplíková.