Policisté dopadli sériového zloděje. Vykradl dílnu, obchod, vloupal se i do restaurace a školy

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

JIHLAVA – Škodu za téměř 200 tisíc korun má na svědomí třiatřicetiletý muž, který se na přelomu roku vloupal do různých objektů na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku. Muž skončil ve vazbě, hrozí mu pět roků za mřížemi.

Série vloupání odstartovala na přelomu prosince a ledna letošního roku. V průběhu jednoho týdne se obviněný muž vloupal celkem do šesti objektů, čtyřikrát na Jihlavsku, jednou na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku. V Hladově se vloupal do dílny, ve Velkém Beranově do provozovny a objektu školy. Z restaurace v Humpolci ukradl cigarety a peníze.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„V Jihlavě způsobil muž škodu majiteli obchodu nejen krádeží a poškozením, ale také spotřebou vody. V noci se totiž vloupal do prodejny, odcizil různé zboží a při odchodu nechal téct vodu z kohoutku do umyvadla, kterým proteklo přibližně třináct kubíků,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. A vůbec největší škodu způsobil v Havlíčkově Brodě, kde při vloupání do firmy odcizil finanční hotovost.

Policisté záhy zjistili, kdo za sérií vloupání stojí, a po muži vyhlásili celostátní pátrání. Dopadnout se jim ho podařilo ve středu 2. března. „Třiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, a přečinu poškození cizí věci,“ uvedl komisař oddělení obecné kriminality Petr Varjassy.

Obviněný muž byl opakovaně soudně trestán, převážně v souvislosti s krádežemi, tresty si odpykával i ve věznici. Naposledy dostal na konci loňského roku tříletou podmínku. Vzhledem k tomu skončil nyní rovnou ve vazbě a policisté jej eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.