Řidič kamionu jel na cizí kartu. Na místě zaplatil 100 tisíc

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Na nepořádek v papírech doplatil řidič kamionu, kterého v úterý kontrolovali policisté na Třebíčsku. Předložil jim cizí kartu, kde nebyly záznamy o řízení vozidla. Policisté mu uložili zaplacení kauce.

Řidiče kamionu zastavili policisté v úterý 2. března krátce před osmou hodinou ráno v Želetavě. Tahač s návěsem, který řídil, měl rumunskou registrační značku. Kontrola dokladů vzápětí ukázala problém.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Policisté zjistili, že rumunský řidič užil během jízdy kartu řidiče, která byla vydána jiné osobě. Jako řidič tedy stanoveným způsobem nepředložil ke kontrole záznam o době řízení, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku, čímž je důvodné podezření ze spáchání přestupku podle zákona o silniční dopravě,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Podezření z přestupku padá zároveň i na zahraničního dopravce, který nezajistil, aby šofér měl v pořádku záznamy o průběhu jízdy. „Vzhledem k tomu, že existovalo důvodné podezření, že se zahraniční dopravce bude vyhýbat správnímu řízení, policisté rozhodli na místě o uložení kauce ve výši 100 000 korun, kterou řidič uhradil,“ dodala mluvčí.