Plameny pohltily dvě hospodářské budovy na Uherskohradišťsku

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Pět jednotek hasičů spěchalo v sobotu v šest večer do Nezdenic na Uherskohradišťsku, kde hořely dvě budovy. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Informovala o tom mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Při příjezdu prvních jednotek byly požárem zasaženy dvě hospodářské budovy stojící na zahradách rodinných domů. „K uhašení požáru hasiči použili čtyři hasební proudy vody. V 18.30 měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Hasiči budovy kontrolovali termokamerou, rozebrali konstrukce střechy objektů a dohašovali skrytá ohniska. Následně s pomocí bagru vyvezli z budov uskladněné věci jako například seno, uhlí, dřevo a venku vše prolili vodou, aby nedošlo k opětovnému rozhoření,“ vylíčila Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve čtvrt na devět se jednotky začaly vracet na základny a na místo dorazil vyšetřovatel hasičů. „Škodu předběžně odhadl na 500 tisíc korun. Ochráněné hodnoty okolního majetku jsou vyčísleny na 7 milionů korun,“ dodala Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje