Zásilka z pardubických nemocnic dorazila na Ukrajinu. Obsah tvořil potřebný zdravotnický materiál

Zdravotnický materiál z pěti nemocnic dorazil na Ukrajinu Zdroj:NPK

PARDUBICKÝ KRAJ – Nemocnice Pardubického kraje ve čtvrtek poslala na Ukrajinu první zásilku humanitární pomoci. Zásilka obsahovala dezinfekce, injekční jehly, náplasti na rány, operační a vyšetřovací rukavice i jednorázové oblečení spolu s návleky.

Ze skladů všech pěti nemocnic v kraji převezli minulý týden čtyřicet palet v hodnotě tří milionů korun se zdravotnickým materiálem do České Třebové, kde se nachází krajský centrální sklad humanitární pomoci. Veškerý materiál potom pokračoval do humanitárního centra v Užhorodu a odtud ho dopravili na potřebná místa. „Podle seznamů, které si vydefinovala ukrajinská strana, jsme dle možností našich nemocnic a samozřejmě s vědomím, abychom neohrozili jejich chod, vyčlenili zdravotnický materiál, který již opustil naše sklady,“ objasnil místopředseda představenstva Hynek Rais.

Aby tato pomoc splnila svůj účel, spolupracuje na ní Nemocnice Pardubického kraje s Pardubickým krajem a je v kontaktu také s Českým červeným křížem. Ten řídí i dobrovolnou pomoc ze strany zdravotníků.