Zdrogovaný řidič na Nýřansku ujížděl policii

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

NÝŘANSKO – Dne 2. března krátce po 8. hodině večerní se na Nýřansku odehrála dramatická událost. Policejní hlídka na silnici ve směru od obce Stříbro tam totiž zaregistrovala jim již z minulosti nevalně známé osobní auto Volkswagen Passat.

Policisté věděli, že ho užívá osoba, která má platný zákaz řízení. Proto se za autem rychle otočili a nedaleko nájezdu na dálnici D5 se jej za použití světelného a zvukového výstražného signálu pokusili zastavit. Na výzvu k zastavení vozidla však řidič nijak nereagoval, odbočil na dálnici a ujížděl dál ve směru na Plzeň.

Hlídka auto pronásledovala několik kilometrů, než řidič nakonec zareagoval a zastavil v odstavném dálničním pruhu. „Policistům se potvrdil jejich předpoklad k osobě řidiče, kdy jím byl čtyřiatřicetiletý muž pocházející z Nýřanska, který má vysloven platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Společně s řidičem se ve vozidle také nacházel čtyřiadvacetiletý spolujezdec. Policisté u řidiče provedli test na drogy, který vyšel pozitivně, a dále ve vozidle zajistili sáček s neznámou krystalickou látkou. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a veškerými okolnosti případu se i nadále policisté zabývajím“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.