Hasiči byli zapotřebí u pěti bouraček, při jedné z nich bohužel vyhasl lidský život

foto: HZS Královéhradeckého kraje (silnice č. 319 u Rychnova nad Kněžnou)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střety osobních aut, zdemolované Suzuki, které skončilo jízdu v poli, nebo náraz osobního vozidla do stromu. Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů, ale i zdravotnická záchranná služba měli plné ruce práce. Bohužel došlo také k mnoha zraněním.

Na Hradecku se staly dvě dopravní nehody. K první z nich došlo krátce před sedmou hodinou ranní na silnici č. 35 ve Všestarech. Zde se srazila dvě osobní auta. Na místě zasahující profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská obě vozidla umístili na kraj silnice, aby nepřekážela v provozu. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V královéhradecké metropoli na křižovatce ulic Gočárova a Střelecká, se krátce před jedenáctou hodinou dopolední střetla dvě osobní vozidla. Místní profesionální hasiči z centrální stanice se postarali jak o úklid vozovky, tak také odstranění uniklých pohonných hmot.

Na Jičínsku došlo k jedné bouračce. V obci Jičíněves na silnici č. 32 havarovalo osobní auto Suzuki, které skončilo zdemolované svou jízdu v poli. V autě cestovalo pět lidí, čtyři z nich byli ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou a odvezeni do nemocnice. Jedné osobně museli hasiči z vozidla pomoci. Zasahující profesionální hasiči z jičínské stanice a dobrovolná jednotka z Kopidlna zajistili místo události a zabezpečili nabourané auto.

Na Rychnovsku se staly dvě dopravní nehody, jedna z nich skončila bohužel tragicky.  Těsně před devátou hodinou dopolední, na silnici č. 319 u Rychnova nad Kněžnou, zasahovaly všechny složky IZS u nehody osobního auta, které narazilo do stromu u silnice. „Uvnitř auta zůstal zaklíněný člověk, kterého hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení. Přes veškerou snahu o rychlou záchranu bohužel lékař konstatoval, že osoba svým zraněním na místě podlehla,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou se poté postarali o úklid silnice. Okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté.

Krátce po čtvrté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě v Rychnově nad Kněžnou v ulici 5. května. Zde mělo dojít ke srážce osobního vozidla s nezletilou osobou, ta musela být v péči záchranářů. Místní profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách zajistili místo události.