Jak vybrat dámě hodinky

V minulosti byly hodinky převážně doménou mužů a nebylo vidět ženy, které by nosily na krku či v kapse hodinky. První sériové kapesní hodinky se poprvé objevily někdy kolem roku 1587 a ještě později, roku 1722, se začaly připevňovat na náramky a nosit na zápěstí. Mnohé zdroje uvádějí, že první náramkové hodinky pro ženy se objevily někdy na počátku 19. století a dodnes jsou považovány za vrchol luxusu.

Tedy záleží na tom, jaké jsou další okolnosti – jaké má žena oblečení, pro jakou příležitost a jaký design mají samotné hodinky. Dnes už hodinky neslouží pouze jako šperk a ukazatel času, ale jsou doplněny také o další zajímavé funkce. Je možné si vybrat různé hodinky pro různé příležitosti. Výběr je poměrně široký, proto se může nákup hodinek zdát jako docela těžký úkol. Stylové Timex hodinky uvítají sportovci a milovníci outdooru. Ale co vybrat ženě, která celý den běhá po obchodních schůzkách, chodí na pracovní obědy s obchodními partnery, vyjednává smlouvy nebo třeba sedí celý den v kanceláři? Tady se budou potřeby poměrně lišit.

Typ ženy

Ne každá žena si potrpí na značce hodinek. Více než značka je může zajímat design a funkce, které hodinky nabízejí. Protože i ženy obchodnice mohou být sportovně založené a zajímá je, kolik za den ušly kilometrů a spálily kalorií. Tudíž je potřeba zohlednit práci ženy, ale i to, čemu by dala sama přednost. A pokud to nevíte, klidně se zeptejte. Je to lepší, než koupit drahé hodinky, které pak budou ležet v šuplíku. Na potřeby takto aktivní ženy by mohly odpovídat hodinky Tommy Hilfiger, které mimo dokonalého vzhledu nabízí i prvotřídní technickou stránku.

Velikost zápěstí

Když si budete jisti, jaká značka hodinek odpovídá profilu ženy, kterou chcete obdarovat, zaměřte se na velikost jejího zápěstí. Pro drobnou a štíhlou ženu by nebylo vhodné kupovat hodinky s velkým ciferníkem. Hodinky, které mají sloužit jako šperk a ozdoba, by měly mít menší a elegantnější ciferník.

Materiál a barva hodinek

Všimněte si, jaké šperky daná žena nosí. Dává přednost zlatu nebo stříbru? Jaké jsou její další módní doplňky – přezky na opasku apod. Zlaté hodinky by nebyly to pravé ořechové, pokud má stříbrné šperky. Materiál také rozhoduje o ceně, proto si i tento krok předem pořádně promyslete. Co se týká barvy, přednost dejte neutralitě, pokud si nejste zcela jisti její oblíbenou barvou, která se promítá do jejího odívání nejčastěji.

Hodinky podle příležitosti

V dnešní době je více než jisté, že jedny hodinky stačit nikomu nebudou. Jiné si člověk vezme na sportování, jiné zase na večírek a další pro všední den. Když si na sebe žena oblékne elegantní šaty, nemůže je doplnit o sportovní hodinky. Zvažte tedy i tuto skutečnost a podle toho se zaměřte na tu správnou kategorii hodinek. Pokud půjde o hodinky pro všední den, mohou to být takové, které lze propojit s chytrým telefonem. A hodinky na večírek k elegantnímu outfitu by měly bezpochyby sloužit především jako ozdoba a šperk.

Jak si to celé usnadnit?

Nejvíce si nákup takového dárku usnadníte tím, že danou ženu vyzvete ke společnému nákupu. Ať už jde o nákup v e-shopu nebo kamenném obchodě, kdy můžete tento den ještě zpříjemnit obědem nebo kávou a zákuskem. Pokud se žena může sama podílet na výběru, nic tím nepokazíte.

 

Zdroj obrázku 1: MS_studio / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 2: anetta / Shutterstock.com