Jihlavská nemocnice pořídila anatomický model miminka, pomůže usnadnit porod

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nového pomocníka pro nastávající maminky mají v jihlavské porodnici. Díky anatomickému modelu si ženy lépe představí, jak porod reálně probíhá, což jim následně pomůže ho usnadnit.

Rychlý porod bez komplikací si přeje každá žena, ne vždy se to však podaří. „Někdy jde porod jednoduše a miminko nepotřebuje výraznější podporu. Jindy musíme „čarovat“ a je potřeba, aby i žena dělala vše proto, aby se miminko mohlo narodit. Žena v průběhu porodu střídá různé polohy, aby se v pánvi udělalo co nejvíce prostoru pro dítě. A právě k tomu, aby si maminka vše uměla dobře představit, slouží anatomický model,“ popisuje porodní asistentka Romana Daňhelová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Anatomický model miminka využívají porodní asistentky na předporodních kurzech. „Pokud ženě během porodu navrhneme, aby zkusila určitou polohu a tím zvětšila prostor v pánvi, tedy zajistila miminku více místa pro vstup do pánve a následnou rotaci, určitě je lepší, když si to dokáže aspoň trochu představit,“ doplňuje Romana Daňhelová.

Jihlavská porodnice nabízí dva typy předporodních kurzů. První, jednorázový, se koná asi měsíc před porodem, trvá zhruba dvě hodiny a jeho cena je 500 korun. Žena, která je zhruba ve 34. týdnu těhotenství, se na něj objednává telefonicky na čísle 567 157 686.

Druhý kurz zahrnuje čtyři lekce. „Tyto kurzy začínají ve 24. týdnu těhotenství. Zde mají prostor i dětské sestřičky, je tam více informací o péči o miminko nebo kojení. Cena kurzu je 1 000 korun,“ dodává Romana Daňhelová. I na tento kurz je nutno se telefonicky objednat, a to nejlépe ve 20. týdnu těhotenství. Všechny další informace najdou maminky na stránkách jihlavské nemocnice.

Foto: Nemocnice Jihlava