Muž na Horažďovicku řídil motorku pod vlivem drog a ignoroval zákaz řízení

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

HORAŽĎOVICKO – Ze zákazu řízení si nic nedělal čtyřiačtyřicetiletý motorkář na motocyklu tovární značky Aprilia, kterého včera po druhé hodině odpoledne zastavila policejní hlídka v Žichovicích.

Na místě se podrobil dechové zkoušce, zda neřídí pod vlivem alkoholu. Ta ukázala negativní výsledek, pozitivní byl však orientační test na přítomnost drog, konkrétně na amphetamin/metampetamin. Muže na základě toho hlídka zajistila a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. „Z dostupných evidencí poté policisté zjistili, že muž má Okresním soudem Plzeň – město vysloven zákaz řízení na dobu dvou let, a to od dubna 2021. Dále že registrační značky, které byly na motocyklu umístěny, tak byly přiděleny na jiný motocykl, který je trvale vyřazen. Horažďovičtí policisté evidují trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.