Zběsilá honička ve Zlíně: Mladá řidička ujížděla před policisty, po cestě narazila do seniorky

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Perný večer zažili včera zlínští policisté, když pronásledovali sedmadvacetiletou ženu po Bartošově čtvrti. Řidička za volantem Audi nejdřív projela na červenou a poté ohrozila několik chodců. Zastavila ji až proražená pneumatika.

Řidičky si policisté všimli ve čtvrtek o půl sedmé večer na třídě Tomáše Bati, kdy ignorovala červené světlo na semaforu. Vydali se za ní a chtěli ji zastavit pomocí výstražných znamení na vozidle. „Ta ovšem na výzvy k zastavení nereagovala, vysokou rychlostí pokračovala v bezohledné jízdě ulicemi Bartošovy čtvrti a jejího okolí. V mírné zatáčce nezvládla řízení, vjela do protisměru a najela na obrubník a na chodník, kde se zrcátkem střetla s procházející seniorkou. Při jízdě ohrozila další dvě chodkyně, ty ovšem stačily před jedoucím vozidlem uskočit. Její jízda skončila po proražení pneumatik na ulici Broučkova,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška byla negativní, zkoušku na přítomnost drog ale žena odmítla a odmítla i lékařské vyšetření na zjištění požití drog před jízdou. „Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz, ti zjistili, že jí ho zadrželi koncem února kolegové, protože měla pozitivní test na požití drog před jízdu a lékařské vyšetření tehdy také odmítla,“ dodala Kozumplíková. Škoda na autě je vyčíslena na 50 tisíc korun.

Událost nyní šetří zlínští policisté. „Trestně právní kvalifikace bude upřesněna po prověření veškerých okolností, které s jednáním řidičky souvisí. Za odmítnutí lékařského vyšetření hrozí řidičce až dvouletý zákaz řízení a pokuta do výše padesát tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.

Foto: Policie ČR