Zoo Zlín rozjela sbírku na pomoc zvířatům na Ukrajině

Foto: Zoo Zlín

ZLÍN – Válka na Ukrajině těžce zasáhla nejen lidi, ale také obyvatele tamních zoologických zahrad. Zlínská zoo proto rozběhla nový projekt, díky kterému budou moct lidé přispět zvířatům na krmení a péči.

Přispět je možné prostřednictvím pěti typů poukazů na krmení pro slony, žirafy, opice, papoušky nebo šelmy. „Situace v ukrajinských zoologických zahradách je opravdu vážné, trpí zvířata i jejich chovatelé. Rozhodli jsme se podat další pomocnou ruku, a kromě podpory finanční sbírky, která probíhá pod záštitou pražské zoo, přicházíme s vlastním projektem. Volně navazuje na oblíbený poukaz „Mám zvíře na víkend“, tentokrát však lidé podpoří nakrmení vybraných skupin zvířat v ukrajinských zoo,“ popisuje vedoucí marketingu Romana Mikešová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poukazy budou mít hodnotu od 200 do 1 000 korun v závislosti na nákladech na konkrétní zvíře. „Všechny takto získané finanční prostředky poputují na speciální účet naší sbírky 4Nature. Nakoupíme za ně krmení, veterinární přípravky a další potřebné vybavení a zajistíme odvoz do polské Zoo Varšava. Tamní nadace pro rozvoj varšavské zoo Panda organizuje pomoc ukrajinským chovatelským zařízením, přes Lvov zprostředkuje distribuci dál na Ukrajinu. Takto se podařilo dovézt i první pomoc až do Zoo Charkov,“ přiblížila Romana Mikešová.

Zlínská zoo věří, že projekt Krmení pro ukrajinské zoo se u veřejnosti setká s úspěchem. „Zoologické zahrady celého světa mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Bez společné mezinárodní spolupráce by totiž žádná zoo nemohla plnohodnotně plnit své poslání. A právě v těchto nelehkých časech je vzájemná pomoc důležitější než kdy předtím. Věříme, že stejně jako vloni lidé pomohli zlínské zoo, podpoří letos i ty ukrajinské,“ je přesvědčena Romana Mikešová.