Vysaďte si strom za své dítko. Komunitní sázení se v Prostějově uskuteční začátkem dubna

Ilustrační foto Shutterstock

PROSTĚJOV – Město Prostějov nabízí svým občanům možnost vysadit si strom třeba za své čerstvě narozené dítko. Nic vás to nebude stát, stromy zakoupí město. Komunitní sázení se uskuteční 9. dubna dopoledne, je potřeba se ale přihlásit.

Po loňském úspěšném prvním komunitním sázení, které se za velkého zájmu veřejnosti uskutečnilo ve Vrahovicích, proběhne v pořadí druhé takové sázení. Konkrétně v sobotu 9. dubna v dopoledních hodinách.  „Sázet budeme tentokrát podél polní cesty v ulici Ječná, což je propojka mezi Domamyslicemi a Čechovicemi. Stromy zakoupené městem Prostějovem i nářadí budou připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusí žádný strom kupovat, pouze se k sázení a následné péči o strom přihlásí a pochopitelně si přijde strom zasadit. Tato iniciativa mne před časem napadla mimo jiné i proto, že se mě často rodiče při vítání občánků ptají, zda je možno za jejich dítko někde v Prostějově vysadit strom,“ připomíná náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pokud máte zájem vysadit si strom a následně o něj pečovat, přihlaste se do 5. dubna na e-mail: milada.sokolova@prostejov.eu Uveďte kontakt na sebe (včetně telefonu), aby s vámi organizátoři mohli dohodnut případné detaily k akci.

Další stromy budou vysázeny podél cyklostezky na Bedihošť, konkrétně půjde o 19 ovocných a 4 okrasné listnaté stromy.

 

Foto Magistrát města Prostějova
Místo sázení, foto Magistrát města Prostějova