Tuningový sraz v Hradci Králové měli pod drobnohledem policisté. Načapali 64 hříšníků

HRADEC KRÁLOVÉ – Uplynulou neděli se konal sraz milovníků vytuněných osobních aut. Desítky policistů proto kontrolovaly v odpoledních a večerních hodinách dodržování nejen rychlosti jízdy v královéhradecké metropoli, ale také na příjezdových komunikacích do města.

Předmětem kontroly byl též technický stav aut. „Policisté kontrolovali propustnost skel, homologaci světlometů, rozměry pneumatik, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů, ale soustředili se také na držení hovorového zařízení za jízdy, ale i na další porušení zákonných pravidel,“ říká mluvčí policistů Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Čtyřiašedesát hříšníků dostalo pokuty za téměř 50 tisíc korun. A čeho, že se to řidiči dopustili? Devětadvacet jich překročilo nejvyšší povolenou rychlost, za to obdrželi peněžní trest v součtu 23 tisíc korun. Dalších šest provinilců bude řešit správní orgán. Za ostatní zjištěné přestupky udělili policisté pokuty za celkových 25 tisíc korun. Za volantem byl také načapán řidič, který nadýchal 1,5 promile a nyní se bude zodpovídat za jízdu pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok za mřížemi.

„K již uloženým pokutám ze strany Policie ČR provede dále příslušný obecní úřad s rozšířenou působností v souladu s platnou legislativou provinilcům rovněž záznam v registru řidičů. Připíše jim v návaznosti na závažnost přestupku navíc i příslušný počet bodů,“ dodává mluvčí.