V Prachaticích připravují adaptační skupinu pro ukrajinské děti

V Prachaticích připravují adaptační skupinu pro ukrajinské děti (zdroj prachatice.eu)

PRACHATICE – Město Prachatice připravuje ve spolupráci se základními školami adaptační skupinu pro děti, které musely utéct z domova před válkou z Ukrajiny. Skupina bude fungovat v budově Základní školy Zlatá stezka. Zatím je zde připravena učebna pro patnáct dětí, kterou české děti pomohly vyzdobit, a dětský koutek.

Jak uvedla Martina Klinecká, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích, v průběhu prvních měsíců pobytu je důležité, aby si děti zvykly na život v nové zemi a byly zajištěny po stránce psychické i fyzické. „Děti se budou připravovat pod vedením ukrajinského a českého pedagoga, osvojí si základy českého jazyka, aby byly připraveny na přechod do základní školy,” řekla Klinecká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Děti mohou také pokračovat v distanční výuce v rodném jazyce, kterou pro ně připravuje ukrajinské ministerstvo školství. Bude zde také dostatek času pro kreativní činnost, sport a pohyb v přírodě. Děti tak mohou trávit čas ve skupině se svými vrstevníky a krajany, když jsou jejich rodiče v práci.

„V současné době hledáme pro tuto skupinu ukrajinské pedagogy, asistenty pedagogů a vychovatele volnočasových aktivit,” dodala závěrem vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích. V případě zájmu kontaktujte Městský úřad buď na e-mailu mklinecka@mupt.cz nebo na telefonním čísle 601 693 054.