Vysočina otevírá v Jihlavě sklad humanitární pomoci

Foto: Kraj Vysočina

JIHLAVA – Sklad humanitární pomoci, primárně určený pro ukrajinské uprchlíky, vznikl v areálu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na Kosovské ulici v Jihlavě. Každé úterý a čtvrtek mezi 15. a 17. hodinou budou zdejší zaměstnanci přijímat od dárců poptávaný materiál.

Sklad je připraven převzít humanitární pomoc nejen od občanů, ale i od spolků, obcí nebo firem. Přesný seznam poptávaných věcí najdou dárci na internetových stránkách pod záložkou Sklad humanitární pomoci. Na stejných stránkách lze najít i další užitečné informace.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Aktuálně v regionu chybí matrace, přikrývky a polštáře, spacáky, deky, ručníky a utěrky. Vše by mělo být ideálně balené jednotlivě v průhledných igelitech, a to z důvodu rychlé manipulace a zabránění poškození.

Sklad přijímá i kuchyňské nádobí, ideálně umístěné v krabicích (hrnky, talíře, příbory, hrnce, pánve, jednorázové nádobí i příbory), drobné spotřebiče, ty ideálně s potvrzením záruky (toustovače, varné konvice, vysoušeče vlasů, plotýnkové vařiče, vysavače…), dětské pleny, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, mýdla… Uplatnění najdou i dezinfekční a úklidové prostředky.

Sklad humanitární pomoci zřídil Kraj Vysočina společně s Českým červeným křížem. „Vedení kraje předem děkuje všem dárcům za velkorysost a pomoc a Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny za vstřícný postoj k našemu záměru a za vytvoření podmínek pro fungování skladu,“ říká tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Sklad není určen pro sběr oblečení, léčiv a prozatím ani potravin.

Foto: Kraj Vysočina