Tragická nehoda osobního a nákladního auta v Dolních Heršpicích: Řidič nepřežil

BRNO – V úterý krátce po deváté hodině ráno se střetlo osobního auta s nákladním v Havránkově ulici v Dolních Heršpicích. Na místě zemřel řidič osobního auta..

Jak uvedl policejní mluvčí David Chaloupka, sedmapadesátiletý řidič osobního auta vjel do protisměru, kde narazil do náklaďáku a zemřel na místě. Policie zatím neví, co bylo příčinou. Dechová zkouška na alkohol u řidiče nákladního auta byla negativní. Ze zdemolovaného osobního auta museli řidiče vyprostit hasiči. „Muže se nepodařilo přes veškerou snahu záchranářů oživit. Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Mladou ženu převezla sanitka se středně těžkým poraněním na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči zasypali sorbentem naftu vyteklou z nákladního auta a vozidla zabezpečili proti vznícení.  Silnice byla po nehodě neprůjezdná, auta objížděla místo střetu kolem bytových domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.