Karlova Univerzita zve na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Zdroj: Shutterstock

PRAHA – Všichni zájemci o účast na jedné či obou akcích mohou přijít do historické budovy Karolina na Ovocném trhu v Praze 1. Obě akce se uskuteční v sobotu 23. dubna od 10 do 16 hodin a vstup je pro všechny zdarma.

Návštěvníci každého věku se seznámí s širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, jež má na Univerzitě Karlově dlouhou tradici. „Například kurzy pro aktivní a zvídavé seniory naše univerzita realizuje již od roku 1986. Na všech našich 17 fakultách si senioři mohou vybrat z mnoha přednášek, které nabízíme v rámci Univerzity třetího věku,“ sdělil člen kolegia rektorky David Hurný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dospělí i děti se mohou těšit na velmi bohatý doprovodný program. Hostem bude například spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových Katarína Vlčková, zoolog a publicista Vojtěch Kotecký a další zajímaví absolventi univerzity. Kouzla a čáry s tekutým dusíkem ukážou zástupci Matematicko-fyzikální fakulty. Karetní hra „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd zase prověří znalosti návštěvníků z moderních českých dějin. Screeningové vyšetření aterosklerózy pro návštěvníky chystají studenti Lékařské fakulty v Plzni. A jak vypadá svět pod mikroskopem? To odhalí zástupci Přírodovědecké fakulty.

Významnou část programu Festivalu absolventů tvoří zlaté promoce. Jde o tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově. V letošním roce se uskuteční zlaté promoce absolventů z roku 1972.

Na své si přijdou i milovníci výtvarného umění. Mohou si prohlédnout právě probíhající výstavu Grafika roku 2021 a Cena Vladimíra Boudníka. Uvidí zde díla Františka Skály, Jana Švankmajera, Petra Nikla, Lenky Vilhelmové, Marka Sibinského, Terezy Lochmann, Jiřího Suchého, Tomáše Císařovského, Lenky Falušiové, Čestmíra Sušky a mnoha dalších.

Hlavním mediálním partnerem akce je Český rozhlas.